Filtrele

Fiyat
to
Arama
Kullanılabilirlik
0
0
İndirim
0
0
0
0
0
Puanlama
0
0
0
0
Tüm Kategoriler
Hızlı Linkler


Laboratuvar Malzemeleri ve Cihazları konusunda bilgi almak için hemen bizi arayın.

Ürün Filtreleme

Fiyat Aralığı
to
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Ürün Karşılaştır (0)

Bu kategoride ürün bulunamadı.

Kimya ve biyoloji bilimleri madde, canlıların nasıl meydana geldiğini araştırır. Araştırırken ise deneylerden yararlanmaktadır. Bu deneyleri yapmak için dayanıklı, sağlam ve sürekli kullanılacak malzemelere ihtiyaç duyar. Bu malzemeleri tedarik etmek başlarda zor olsa da teknolojinin gelişmesi ile internet üzerinden kolay bir şekilde temin edilebilmektedir.

İnternet üzerinden laboratuvar cam malzemeler satın almak ve fiyatta indirim uygulandığı için oldukça ekonomiktir. Ayrıca kargo hizmeti ile alındığı için taşıma zorluğu, kırılma sorunu olmamaktadır. Herhangi bir arıza durumunda aynı şekilde garanti belgesi dahilinde onarım, arıza giderme gibi problemler çözüme kavuşturulabilmektedir. Laboratuvar çalışmalarının doğru ve kesin bir şekilde işleyebilmesi için cam malzemelere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu malzemeler ise çeşitlere ve kullanım türlerine göre farklılık göstermektedir. En çok kullanılan ürünler arasında ise ölçüm aletleri ya da kütle hacim terazileri tercih edilmektedir. Bunun nedeni deneysel çalışmalarda ya da farklı amaçlarla yapılan çalışmalarda kullanılacak maddenin ölçülü olması gerekmektedir.

Laboratuvarlarda Hangi Malzemeler Kullanılır ve Çeşitleri Nelerdir?

  • Ölçü balonları : Ölçülü şekilde çözelti hazırlamak için kullanılan malzemelerin başında ölçü balonları gelmektedir. Baş kısımları oldukça uzundur. Alt kısımları ise geniş ve çoğunlukla oval şekildedir. Uzun baş kısmında ölçü dereceleri bulunmaktadır. Ölçü dereceleri arası ise 2-2000 mL arasında değişmektedir. Baş kısımları uzun ve daha geniş olan balonlara ise joje ismi verilmektedir.
  • Cam Otomatik Pipetler : Sıvı ve çözelti elde etmek için hacimleri ölçmeye yarayan aletlerin başında pipetler gelmektedir. Bu pipetler ölçü kısımları belirtilir ve doğru hacimle çalışmalar yapılmasına olanak tanımaktadır.
  •  Beher : Farklı boyutlardaki cam şişelerdir. Katı-sıvı, Sıvı-sıvı ya da katı-katı maddelerin karışımı için kullanılmaktadır. Isıtmalı işlemlerde cam olan beher kullanılır. Isıtma işlemi olmayan çalışmalarda plastik beher tercih edilir. Boyutları farklılık göstermektedir.
  • Erlen : Ağzında kapak ya da şift bulunan laboratuvar malzemeleri arasındadır. Genellikle maddeden başka gaz, hava temas edilmemesi gereken çalışmalarda kullanılmaktadır. Sıvı çözeltilerin elde edilmesinde sıklıkla tercih edilir. Aynı zamanda titrasyon işlemleri erlen kaplar sayesinde yapılmaktadır. Farklı hacim ve boyutlarda bulunmaktadır. 10-500 mL arasında hacimleri ölçmeye de yarar.
  • Huni : Çözelti ya da katı-sıvı karışımları birbirinden ayırmak için kullanılan laboratuvar araçlarındandır. Çözünmemiş maddeler huni yardımı ile üst kısımda kalır. Daha sıvı ve çözünmüş maddeler huninin alt kısmına akar ve maddeler böylece birbirinden ayrılır.
  • Mezür : Farklı maddeleri birbirine karıştırmak ya da ayırıp farklı yere aktarmak gerektiğinde kullanılan malzemeye mezür denilmektedir. Cam ve plastik mezür olarak ikiye ayrılmaktadır. Elde edilen karışımı farklı yere aktarmaya yarar.

Sağlam ve dayanıklı şekilde yerli ve farklı ülkelerden ithal edilen cam malzemeler konusunda sizlere uygun fiyatlar ile en iyi cam malzemelerinin satışını yapmayı hedefliyoruz. İhtiyacınız olan tüm ürünlere hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmak için ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.

Stoklarımızda Yer alan Cam Malzemeler : Ayırma Hunisi, Baget, Balon, Beher, Bod Şişesi, Büret, Bütriometre, Cam Boncuk, Cam Pamuğu, Desikatör, Drigalski Spatülü, Eritrosit Pipeti, Erlenmayer (Erlen), Gaz Yıkama Şişesi, Gooch Kroze, Havan (Cam), Hematokrit Macunu, Hematokrit Tüpü, Hemoglobin, Hidrotimetre,Huni, İlaç Kadehi, Lam, Lamel Lökosit Pipeti, Mezür, Pastör Pipeti, Petri Kutusu, Piknometre, Pipet, Piset, Puar, Quartz küvet (Kuvarz küvet) Saat Camı, Soğutucu, Soxhelet Cihazı, Su Trompu, Şale, Şişeler, Tüpler, Vezin Kabı, Vial

menu