Filtrele

Fiyat
to
Arama
Kullanılabilirlik
0
0
İndirim
0
0
0
0
0
Puanlama
0
0
0
0
Tüm Kategoriler
Hızlı Linkler


Laboratuvar Cam Malzemeler

Ürün Filtreleme

Fiyat Aralığı
to
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Ürün Karşılaştır (0)

Bu kategoride ürün bulunamadı.

KÜL FIRINI SATIŞI

Laboratuvar ortamlarında rahatlıkla çalışabilmek için araç gereçlerin tam olması gerekir. Özellikle tek kullanımlık ürünlerin yedekli olarak bulunması çalışmaların kesilmesini engeller ve hızlı bir şekilde sonuca ulaşmasına yardımcı olur. Aynı zamanda laboratuvar malzemelerinin kaliteli olması yapılan deneylerde ya da klinik çalışmalarda doğru sonuçlar elde etmeyi sağlar.

Kül fırını laboratuvar ortamlarında yüksek sıcaklık gerektiren durumlarda aktif olarak kullanılmaktadır. Çoğunlukla klinik çalışmalarda, ısı ile yapılan işlemlerde tercih edilmektedir. Kül fırının yer olarak sabit bir yerde bulunması gerekmez. Farklı yerlerde taşınarak kullanılabilir. Bu durum uygulama kolaylığı sağlar. Kül fırının kullanılacağı yere kolaylıkla taşınması zor laboratuvar işlemlerini kolay bir şekilde yapmasına olanak tanır. Kül fırını endüstriyel bir makine olarak geçmektedir. Büyük bir makinedir ancak taşınma kolaylığı nedeniyle uygulamada kolaylık sağlanır.

Kül Fırını Hangi Amaçla Kullanılır?

Kül fırının diğer ismi kamaradır. Laboratuvarlarda çoğunlukla test, denetim yapmak için kullanılır. Çok küçük madde ya da parçalar yüksek sıcaklıklarda test ya da analizlere tabii tutulur. Bu işlem de kül fırını sayesinde yapılmaktadır. Kül fırını bir maddeyi içerde tutar ve dış etkenlerin girmesini engeller. Aynı zamanda yüksek sıcaklık ile maddenin dönüşümü ve ısıtılması sağlanır.

Kül fırını yangın ya da yüksek ateş kullanılarak tehlike yaratmayı önlemek için kullanılır. Yaklaşık olarak 1800-27000 derecede ısıtma kapasitesi bulunur. Bu sıcaklık sonucu yangın, kül gibi durumlar oluşacakken kül fırınında bu durum engellenir. Özellikle konut ve iş yerlerinde tehlikeli olabilecek durumları engelleyerek çalışmaların sağlıklı ortamlarda yapılmasına olanak tanır. Kül fırını lehim yapmak, klinik deneylerde, test aşamasında sıklıkla kullanılmaktadır.

Laboratuvar Malzemeleri Kül Fırını Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Laboratuvar fırınları yüksek sıcaklıkta maddenin ısıtılması amacıyla kullanılır. Çok yüksek sıcaklık kullanıldığı için dikkatli kullanmak gerekir. En az 1300 derecede işlem yapılabilir. Bu rakam oldukça yüksek ve tehlikelidir. Kül fırını elektrik ile çalışmaktadır. Farklı çeşitleri olan kül fırınları da mevcuttur. Bu malzemeler çember fırın, split fırın, tüp fırındır. Şekil olarak farklı isimler almıştır ve işlevleri özgündür. Kullanım amacına uygun laboratuvar malzemeleri seçmek gerekir.

Kül fırının temel iki özelliği vardır. Bunlar fırının çalışma hacmi ve ısı kapasitesidir. Fırınların sürekli çalışma kapasitesi ve maksimum elde edilecek sıcaklıklar farklıdır. Bu yüzden kül fırını alırken ihtiyaç doğrultusunda ısı değerleri belirlenmeli ve ona uygun malzeme seçilmelidir. Aynı zamanda çalışma yapılacak çalışma koşullarının sıcaklık değerleri de bilinmelidir.

Deneysel çalışmalarda, analizlerde ısınma süresi bazı işlemlerde oldukça önem taşır. Isınma hızı yüksek olan fırınlar kullanılması bazı işlemler için gereklidir. Bu durum aynı zamanda elektrik sarfiyatını da etkileyeceği göz önünde bulundurulmalıdır. Fırının iç mekanizmasında mutlaka kontrol ünitesi bulunmalıdır. Uygulamayı tamamen doğru şekilde gerçekleştirmek için kül fırının teknik özelliklerine hâkim olmak gerekir. Fırın içi sıcaklık dağılımı eşit olmalıdır. Kül fırının kaliteli olması uzun süreli kullanım imkanı sağlar.

“Kül Fırını nedir ?”

Yapısında organik madde bulunan ürünlerin içerdiği inorganik madde miktarını belirlemek amacıyla ‘ KÜL MİKTARI TAYİNİ ‘ yapılır. Bu işlem sırasında 1200C lere kadar çıkan uygulamalar yapılır. Bu amaçla kullanılan fırınlara Kül Fırını denir.

“Fırın alırken nelere dikkat etmeliyim ?”

Kül fırını seçerken, dikkat edilmesi gereken ilk esas güvenlik kriterlerini önemli bir şekilde incelemektir.. Topraklamanın düzgün yapılıp yapılmadığı, herhangi bir arıza durumunda kül fırının göstereceği sesli ve görsel uyarıların özellikleri yanı sıra, ısınmayı otomatik olarak kesme vb reaksiyonlar, istenilen sıcaklıklara ulaşıldığında fırın yüzeyindeki sıcaklıklar güvenlik açısından önemlidir. Tanınmış firmalardan bu ürünü temin etmenizde ilerde çıkacak sorunlarınıza önlem olacaktır.

menu