Filtrele

Fiyat
to
Arama
Kullanılabilirlik
0
0
İndirim
0
0
0
0
0
Puanlama
0
0
0
0
Tüm Kategoriler
Hızlı Linkler


Laboratuvar Malzemeleri ve Cihazları konusunda bilgi almak için hemen bizi arayın.

Ürün Filtreleme

Fiyat Aralığı
to
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Ürün Karşılaştır (0)

Bu kategoride ürün bulunamadı.

Merck Besiyerleri

MERCK besiyerlerinin en önemli özelliklerinden biri ISO 11133 "Kültür Besiyeri Hazırlama ve Üretme Talimatları" standardına uyumlu olmasıdır.Buna göre her parti besiyeri, performans testinden geçirilmektedir.

MERCK besiyerlerinin bileşimine giren hayvansal peptonlarda ve ekstraktlarda BSE (Bovine Spongiforme Encephalopathy; Deli Dana etmeni) bulunmadığı, Avrupa Farmokopisi çerçevesinde MERCK tarafından belgelendirilmektedir.

MERCK‘de deneyim, evrensel kalite anlayışı ve araştırma–geliştirme kavramları iç içedir. Robert Koch‘un 1876 yılında Bacillus anthracis ‘i izole etmesinden sadece 9 yıl sonra MERCK kazein peptonu üretimi için patent almış, 1895 yılında mikrobiyoloji bölümünü kurmuş, 1978 yılında granülbesiyerlerini üretmeye başlamıştır.

Granül yapıda besiyeri üreten yegane marka MERCK ‘dir. Bu yapının kullanıcı açısından ihmal edilemez üstünlükleri aşağıda açıklanmıştır.

Çalışanların sağlık güvencesi.

Tartım sırasında toz bulutu oluşumu diğerleri ile kıyaslandığında yok denecek kadar azdır.Bütün markalara ait dehidre besiyerleri içinde insan sağlığına kayda değer ölçüde zararlı olan bileşenler bulunabildiği gibi, aşırı higroskopik olmasına bağlı olarak akciğerlere zarar verebilir.Yapılan çalışmalar, besiyeri çeşidine bağlı olarak değişen tartım sonrası toz oluşumu, granülbesiyerinde sadece 10-18 birim iken, diğerlerinde 33-75 birim arasında olduğunu göstermiştir.

• Granül yapısı besiyerine daha kolay erime özelliği verir.

• Depolama sırasında nem çekme özelliği granül olmayanlara göre daha azdır.

Tüm dehidre besiyerleri higroskopik karakter gösterir. Özellikle nemli bölgelerde ve/ veyalaboratuvarlarda granül yapıda olmayan besiyerleri normal raf ömrü içinde bile kullanılamazhale gelirken, granül besiyeri standart raf ömrünü nem çekmenin her türlü olumsuzluğuna karşıgüvenle tamamlar.

Depolama sırasında farklı bileşenlerin ayrılması ve dolayısı ile bileşim değişikliği sözkonusu değildir.

Granül olmayan besiyerlerinde zaman içinde bileşenlerin, besiyeri kutusu içindeki dağılımı değişir. Bazı bileşenler kutunun daha alt kısımlarına doğru hareket eder.Bu hareket tümüyle basit fizik kanunları çerçevesinde gerçekleşir. Sonuçta besiyerlerinde zayıf/aşırı jelleşme, yetersiz / aşırı selektivite gibi sorunlar ile karşılaşılır. Bu gibi sorunların analiz sonucuna yansıması ise sahte (false) negatif ve pozitif değerlendirmelerdir. Granül besiyerlerinde ise zaman içinde kutunun alt ve üst katmanları arasında bileşenlerin hareketi yine basit fiziksel kurallar çerçevesinde mümkün değildir.

Yapılan denemeler, taze hazırlanmış ve hazırlandıktan sonra 6 ay depolanmış novobiosin katkılım EC Broth ve mTSB besiyerlerinde Escherichia coli O157 serotipinin gelişme performansında ve E. coli ile Citrobacter youngae suşlarının baskılanmasında kayıp olmadığı açıkça görülmüştür.

Merck Besiyer fiyatları konusunda doğru ve hızlı bilgiler elde etmek için (0312) 397 32 02 numaralı telefonumuzdan bizlere ulaşabilirsiniz. Sektörde 60 yılı aşkın süredir merck besiyerleri konusunda birçok katalog numarasına sahip merck ürünlerinin satışını yapıyoruz.

menu