İlayda Bilişim

Filtrele

Fiyat
to
Arama
Kullanılabilirlik
0
0
İndirim
0
0
0
0
0
Puanlama
0
0
0
0
Tüm Kategoriler
Hızlı Linkler


Laboratuvar Malzemeleri ve Cihazları konusunda bilgi almak için hemen bizi arayın.

Ürün Filtreleme

Fiyat Aralığı
to
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Ürün Karşılaştır (0)

Bu kategoride ürün bulunamadı.

Laboratuvar ortamlarında çalışma esnasında ortaya çıkan asit buharı, ısı proses aroması gibi gazların tahliye sistemi sayesinde zararlı havayı dış ortama uzaklaştıran cihazlara çeker ocak denilmektedir. Yerli ve İthal olarak farklı model ve özellikleri bulunan çeker ocaklar konusunda geniş ürün seçeneklerimizi sayfamızdan inceleyebilirsiniz.


Çeker Ocak Ne İşe Yarar ?

 

Laboratuvar ortamında yoğun koku ve ısının yayılmasını engelleyerek, daha güvenli bir ortam yaratmaya çalışan kimyasal aspiratörler olarak bilinir. Genelde kimyasal maddelerin yanıcı ve parlayıcı özelliği olduğu için, çeker ocaklar laboratuvar güvenliği için önem taşımaktadır.

 

Zehirli buharları ve gazların ne kadar zararlı olduğu bilinmektedir. Bundan dolayı derişik asit, baz ve uçucu çözücülerle çalışmak işlemlerinizde kesinlikle çeker ocak kullanmanız gerekir.


Çeker Ocak Nedir, Nerelerde Kullanılır?

Üretim ve Deney ortaya çıkan ve rahatsız edici derecede yoğun olan kokuların, ısıların ve asit gibi benzeri bileşenlerin dışarı tahliye edilmesinde güvenli bir şekilde çeker ocak sistemleri tercih edilir.


Yerli olarak üretilen çeker ocaklar, EN 14175, ASHARE 110 ve CE standartlarına uygun dizayn ederek üretilmiş ve sertifikalandırılmıştır. Yapılacak testlerde kullanılacak Gaz, Su ve Elektrik sistemleri de yapısal olarak kendi üzerindedir.


Galvanizli sacdan üretilen çeker ocakların tüm yüzeyleri kimyasal asitlere karşı yüksek dirençli olarak üretilmiştir. ilaç, kimya laboratuvarları ile hastaneler başta olmak üzere zehirli gaz salgılayan maddeler ile güvenli bir biçimde çalışabilmeyi sağlayan, camekan ile kaplı bir çeşit çalışma alanıdır. laboratuvar cihazları

s

60 yılı aşkın süredir laboratuvar ortamlarında güvenli bir şekilde kullanabileceğiniz ürünlerin satışı ve teknik servisi konusunda hizmet vermekteyiz. Uygun Çeker Ocak fiyatları  ve özellikleri konusunda ayrıntıları sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Google Ping