İlayda Bilişim

Filtrele

Fiyat
to
Üretici firma
2
1
1
1
Arama
Kullanılabilirlik
6
1
İndirim
0
0
0
0
0
Puanlama
0
0
0
0
Tüm Kategoriler
Hızlı Linkler


Laboratuvar Malzemeleri ve Cihazları konusunda bilgi almak için hemen bizi arayın.

Ürün Filtreleme

Fiyat Aralığı
to
Marka
2
1
1
1
6
1
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Ürün Karşılaştır (0)

Nüve KD 200 Kurutma Dolabı

60.100,31TL Kdv Hariç: 50.083,59TL

KD Serisi kurutma dolapları rutin ısıtma ve kurutma işlemleri için özel bir tasarıma sahiptir. Uygun..

Etüv 55 Litre (Yerli Üretim)

31.086,36TL Kdv Hariç: 25.905,30TL

ETÜV YERLİ ÜRETİM 55 LİTREBenzersiz tasarımı ve güvenilir kullanım imkanı ile tamamen yerli üretim ..

Etüv 120 Litre (Yerli Üretim)

33.158,79TL Kdv Hariç: 27.632,32TL

ETÜV YERLİ ÜRETİM 120 LİTRE2 yıl garantili, tamamen yerli üretim ekonomik ve kullanımı ve perfo..

BINDER ED 56 Etüv +15... 300 °C 56 L

70.876,91TL Kdv Hariç: 59.064,09TL

BINDER ED 56 Etüv +15... 300 °C 56 LSıcaklık aralığı: ortam sıcaklığı artı 5 ° C ila 300 ° CBinder k..

Nüve KD 400 Kurutma Dolabı (Fırın)

80.824,55TL Kdv Hariç: 67.353,79TL

Isıtma ve kurutma işlemlerinde yüksek performans sağlayan KD serisi cihazlar 2 yıl garantili olarak ..

Binder ED 115 Etüv Doğal Hava Dolaşımlı 114 Litre

104.450,19TL Kdv Hariç: 87.041,82TL

Binder doğal hava dolaşımlı etüvler; yüksek sıcaklık doğruluğu ve APT Line teknolojisi ile en iyi en..

Vakumlu ETÜV - CLS - CLVO Serisi (Yerli Üretim)

180.300,92TL Kdv Hariç: 150.250,76TL

Benzersiz ve Yenilenen Teknolojisi ile CLS marka tamamen yerli üretim Etüv Cihazı geniş servis ve ye..

Gösterilen: 1 ile 7 arası, toplam: 7 (1 Sayfa)

Laboratuvar ve hastane ortamlarının mikroplardan arınmış, sterilize olması oldukça önemlidir. Sağlığı korumak için zararlı bakterileri etkisiz hale getirmek gerekir. Böylece insanlar hastalıktan korunmuş ve çalışma ortamları hijyenik olması sağlanır. Bunu sağlamak için de etüv kullanılmaktadır. Laboratuvar ve hastanelerde bakteri gibi insan sağlığına zararlı birçok mikroorganizmayı öldürerek sağlıklı çalışma ve yaşama ortamı sağlar. Etüv kullanırken ortamda insanların olmamasına dikkat edilmelidir.

Etüv Nedir ?

Etüv, insan sağlığına zararlı olan bakterileri sterilize etmeye yarayan bir cihazdır. Genellikle laboratuvar ve hastane ortamlarında kullanılmaktadır. Aynı zamanda laboratuvar malzemelerinin ya da büyük hastanede kullanılan önemli cihazların dezenfeksiyon işlemleri için kullanılır. Mikropları tutundukları ya da bulundukları yerde öldürme ya da kurutmaya yardımcı olur. Bu sayede çoğunlukla kalabalık olan ortamlarda ya da deney yapılan ortamlarda hijyenin sağlanmasına etüv cihazları yardımcı olur. Etüv cihazlarının boyutu küçüktür ve çok yer kaplamaz. Etüv cihazı hem de kolay taşınabilir olduğundan oldukça pratik uygulama yapma imkanı sunar. Sağlık alanlarında ve laboratuvarlarda sıklıkla kullanılmaktadır.

Etüv Cihazı Ne İşe Yarar?

Sağlık açısından önemli olan sektörlerde hijyeni sağlamak amacıyla mikropları etkisiz hale getirmek için kullanılır. Aynı zamanda su, süt gibi insan organizması için gerekli olan yararlı bakterilerin doğru bir şekilde üretilmesi canlı kalması için de etüv cihazı kullanılmaktadır. Etüv cihazının içerisinden geçen elektrikler sayesinde bu tarz bakterilerin canlı kalıp üretilmesini sağlar. Böylece sağlık sektöründe sıklıkla kullanılmaktadır.

Etüv cihazı sadece zararlı bakterileri yok etmez yararlı bakterilerin canlı kalmasını sağlar. Bakterilerin canlı şekilde kalması için belirli bir sıcaklığa ihtiyaç vardır. Bu sıcaklığı da etüv cihazı sağlar. İçindeki elektrik sayesinde sıcaklığın stabil kalmasını sağlar. Bakteri üretiminin devamı için gerekli olan sıcaklık 37 derecedir. Bu sıcaklığın sabit olması insan sağlığı için yararlı olan bakterilerin canlı kalmasını, üremesini sağlar. Bu sayede gıdaların bozulmadan, faydalı bir şekilde kalmasına yardımcı olur. Aynı zamanda etüv cihazı küf oluşturma işlemleri için de kullanılmaktadır. Küf oluşturma sıcaklığı ise daha düşüktür. Genellikle 22 derecede küf oluşumu sağlanır, sürekliliğinin kazanmasına yardımcı olur.

Etüv cihazı bakteri oluşturduğu gibi zararlı olan mikropları yok etme, kurutma gibi etkileri de vardır. Özellikle hastane ve laboratuvar ortamlarında kullanılır. Kuru hava ve yüksek sıcaklık gibi işlemler sayesinde zararlı olan mikropları etkisiz hale getirir.

Etüv Cihazı Çeşitleri Nelerdir?

Etüv cihazı ısı ile birlikte bakteri, mikroorganizma üreme, çoğalma ya da öldürme yok etme işlemleri için kullanılmaktadır. 60 ile 250 derece arasında sıcaklık değerleri ile çalışmaktadır. Analog ve dijital termostatlar sayesinde ayarlanabilen çift fazlı cihazdan oluşmaktadır. Hava geçirme özelliği olmadığı için işlemleri oldukça kuvvetlidir. Etüv cihazı satın alındıktan sonra kurulumunu mutlaka uzman kişiler, yetkili servis yapmalıdır. Kuru ısı etüvleri, nemli ısı etüvleri ve formüllü etüv cihazı olarak çeşitleri bulunmaktadır. Kolay kullanıma sahiptir, az yer kaplar.

Etüv Fiyatları ve Satışı

Etüv Cihazı ; Laboratuvar, Ameliyathane başta olmak üzere birçok alanda kullanım için uygundur. Farklı hacim ve özelliklere sahip olan ürünler 2 yıl garantili olarak satışa sunulur. Firmamız , Yurt dışından ithal ettiği ve yerli olarak üretimini yaptırdığı etüvler konusunda uygun fiyat ve hızlı teslimat seçenekleri sunmaktadır. 55 Litre ve 120 Litre kapasiteye sahip etüv cihazları, kolay kullanımı ve dayanıklı tasarımı ile online satış mağazamızdadır.


Google Ping