Filtrele

Fiyat
to
Üretici firma
2
1
1
Arama
Kullanılabilirlik
4
0
İndirim
0
0
0
0
0
Puanlama
0
0
0
0
Tüm Kategoriler
Hızlı Linkler


Laboratuvar Malzemeleri ve Cihazları konusunda bilgi almak için hemen bizi arayın.

Ürün Filtreleme

Fiyat Aralığı
to
2
1
1
4
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Ürün Karşılaştır (0)
Yeni

Kern ABT 100-5M Mikro Terazi

0,00TL

Kern ABT 100-5M Mikro TeraziHassasiyet : 0.00001 GrKERN ABT; Yeni geliştirilen tek hücreli tart..

Yeni

Kern ABT 220-5DM Mikro Terazi

0,00TL

Kern ABT 220-5DM Mikro Terazi0.00001 Gr HassasiyetAlmanya'da Üretilen KERN ABT; Yeni geliştiril..

Yeni

Precisa XB 220A SCS Analitik Terazi

0,00TL

Yüksek Hassasiyet ve Yeni teknolojisi ile zorlu endüstriyel ortamlar başta olmak üzere her alanda 0,..

Yeni

OHAUS PA224C Analitik Terazi

0,00TL

OHAUS Pioneer Serisi analitik ve hassas teraziler, uygun fiyata güvenilir rutin tartım için tasarlan..

Gösterilen: 1 ile 4 arası, toplam: 4 (1 Sayfa)

Laboratuvar Terazisi Satışı

Güzellik, gıda, laboratuvar çalışmalarında hassas ölçü ile çalışmalar yapılmaktadır. Herhangi bir malzemenin eksik ya da fazla kullanılması tüm çalışmaları silebilir. Bu da hem zaman hem de maddenin kaybına yol açar. Bu tarz sorunların yaşanmaması için laboratuvar terazisi kullanmakta fayda vardır. Çözelti, gıda, ya da deneylerde sıvı ve katı maddelerin hacmi, kütlesi ölçülmek istenmektedir. Bu durumda hızlı ve doğru sonuçlar veren laboratuvar terazisi kullanmak gerekir. Çalışmaların hızlı ve etkili şekilde ilerlemesi için kullanılacak malzemelerin ölçümleri önceden belirlenmelidir. Ona göre bir plan ve şema belirlemek işlerin hızını artırır.

Hassas ölçümler için laboratuvar terazisi kullanılmaktadır. Başlangıç olarak 0.01 gram ağırlığı ile 1100 kg ağırlık arasında ölçüm yapmaktadır. Özellikle endüstri, klinik çalışmalarında laboratuvar terazisi kullanılmaktadır. Küçük birim ölçüler ile çalışanlar için ideal ölçü birimi laboratuvar terazisidir. Laboratuvar terazisi aynı zamanda hassas terazi olarak da geçmektedir. En küçük ağırlığı bile hesap edip dijital olarak ekranda gösterir. Böylece çalışmaların doğru bir şekilde ilerlemesine yardımcı olur. Hassas terazi denildiğinde akla pazarda meyve ve sebze tartmak için kullanılan araç gelmektedir. Mekanik olarak aynıdır. Sadece ölçüm olarak farklı malzemeleri ölçer ve deneysel çalışmalar için oldukça önem taşıyan araçların başında laboratuvar terazisi gelmektedir.

Otomatik, harici ve dahili kalibrasyon, veri kaydetme, USB girişi, Wifi desteği, boyutunun küçük olması, kolay ve pratik kullanılması laboratuvar terazisinin özellikleri arasındadır. Aynı zamanda iklim değişikliklerine karşı dayanıklıdır. Laboratuvar terazisi ile küçük hacim ve boyutlu tüm maddelerin ölçümü rahatlıkla pratik bir şekilde yapılmaktadır. Laboratuvar terazisi sade laboratuvarlarda değil diyet yapan kişilerin yiyecek hesaplaması için ya da kuyumcuların altın gümüş hesaplaması için de sıklıkla kullandığı araçlardandır.

Laboratuvar Terazisi Hangi Alanlarda Kullanılır?

Kimya, biyoloji, endüstri gibi laboratuvar alanlarında, eğitim ya da ARGE çalışmalarında, kozmetik, ilaç sanayiinde sıklıkla kullanılmaktadır. Laboratuvar terazisinin kullanımı oldukça pratiktir ve herkes tarafından rahatlıkla edinilebilir. Diyet yapan kişiler yiyeceklerinin gramını hesaplayarak yemek tarifleri deneyebilir. Laboratuvar alanlarında hassas çözelti yapmak için laboratuvar terazisi kullanılarak doğru sonuçlar elde edilebilir. Her ne kadar laboratuvar terazisi kolay kullanıma sahip olsa da mutlaka kılavuzu okunmalıdır.

Laboratuvar Terazisi Nasıl Kullanılır?

Öncelikle terazinin fişini prize takılması gerekir. “ON” düğmesine basarak terazi aktif, çalışabilir hale getirilmelidir. Tartı kabını tam olarak terazinin orta kısmına yerleştirin. Tüm pencerelerini dikkatli ve özenli bir şekilde kapatın. “O/T” düşmesine basarak öncelikle darasını almak gerekir. Bu işlem kabın hacminin alınmasını sağlar. Sonrasında kabın içine numuneyi alın. Ölçümünü alın ve cihazınızı nazik bir şekilde temizleyin. Cihazın fişini prizden çekin ve sonraki kullanım için rahatlıkla farklı yerlere kaldırabilirsiniz. Laboratuvar terazisi ölçümleri oldukça hassas ve doğru şekilde yapar. Bu sayede birçok çalışma başarı ile sonuçlanmaktadır. Kullanımının kolay ve pratik olması birçok alanda tercih edilmesinin nedenlerindendir.

Laboratuvar Terazisi Fiyatları

Farklı marka ve özelliklere sahip olan tartım cihazları, günümüzde her alanda yaygın bir şekilde kullanılan malzemeler arasında gösterilmektedir. 2 Yıl garanti kapsamında olan tartım cihazlarının fiyatları, tamamen yapılacak ölçüm aralığına göre değişmektedir. Dayanıklı ve uzun yıllar kullanabileceğiniz ; Precisa, Kern, Ohaus ve benzeri markalar konusunda yetkili satıcıyız.

menu