İlayda Bilişim

Filtrele

Fiyat
to
Üretici firma
2
1
Arama
Kullanılabilirlik
3
0
İndirim
0
0
0
0
0
Puanlama
0
0
0
0
Tüm Kategoriler
Hızlı Linkler


Laboratuvar Malzemeleri ve Cihazları konusunda bilgi almak için hemen bizi arayın.

Ürün Filtreleme

Fiyat Aralığı
to
Marka
2
1
3
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Ürün Karşılaştır (0)

MTOPS MS300 HS Isıtıcılı Manyetik Karıştırıcı

11.417,48TL Kdv Hariç: 9.514,57TL

5 Litreye kadar su karıştırma kapasitesine sahip, MTOPS MS300 HS Isıtıcılı Manyetik Karıştırıcı..

Heidolph Hei Silver Dijital Isıtıcılı Manyetik Karıştırıcı

56.151,54TL Kdv Hariç: 46.792,95TL

Sıcaklık sensörlü, daha yüksek gereksinimler içinHeidolph MR Hei-Tecmodeli güvenlik, kullanım kolayl..

HeidolpH Mr Hei-Standard Isıtıcılı Manyetik Karıştırıcı

37.434,36TL Kdv Hariç: 31.195,30TL

MR Hei-Standard standart güvenlik, kullanım kolaylığı ve düşük maliyet özelliklerinin tamamını içerm..

Gösterilen: 1 ile 3 arası, toplam: 3 (1 Sayfa)

Manyetik karıştırıcı, endüstriyel laboratuvar ortamlarında hızlı ve etkili bir şekilde çözelti oluşturmak için kullanılmaktadır. Teknolojik ve dijital bir ürün olduğu için kullanımı oldukça kolaydır. Kimyasal ve klinik çalışma ortamlarında sıklıkla manyetik karıştırıcı kullanılmaktadır. Bu yüzden ürünün uzun süreli kullanımı için kaliteli tercihler yapılmalıdır. En çok tercih edilen ve doğru ölçümler ile karışımların hazırlanmasını, ürünlerin homojen şekilde dağılmasını sağlayan karıştırıcılar tercih edilmelidir.

Manyetik Karıştırıcılar Kaça Ayrılır ?

Manyetik karıştırıcılar iki türe ayrılır. Bunlar ise standart ısıtıcılı manyetik karıştırıcı ve dijital ısıtıcı manyetik karıştırıcıdır. Manyetik karıştırıcılarda fan bulunmaktadır. Dairesel fonların üzerine kaplar konularak ısıtılmaya yardımcı olur. Farklı şekilleri olsa da genellikle tartıya benzemektedir. Altında ısıtmaya yarayan hazne bulunmaktadır. Fan üzerine kaplar yerleştikten sonra hareket etmeye başlar. Hareket eden kısım ise mıknatıstır. Mıknatıs dönerken alt haznenin manyetik alanı çalışır. Ne kadar güçlü mıknatıs kullanılırsa manyetik alan o kadar fazla çalışır. Mıknatıs ve manyetik alanın dengeli bir şekilde çalışması gerekmektedir. Bunun yöntemi ise manyetik alan ve mıknatısın arasındaki dengeyi sağlayacak yalıtkan kullanılmasıdır.

Manyetik Karıştırıcı Ne İşe Yarar?

Sıvı maddelerin homojen bir şekilde karışmasını sağlayan belirli sıcaklığı veren malzeme manyetik karıştırıcıdır. Yani sıvı maddelerin tamamen karışması için ısıya ihtiyacı vardır. Bu ısıyı ise en iyi şekilde manyetik karıştırıcılar vermektedir. Özellikle biyoloji ve kimya alanında yapılan deneylerde sıklıkla kullanılmaktadır. Manyetik karıştırıcının çalışması için iki kısma ihtiyaç vardır. Bunlar ise manyetik karıştırma plakası ve manyetik karıştırıcıdır. Karışımın homojen şekle gelebilmesi için karıştırma çubukları ve endüktif karıştırıcılara ihtiyaç vardır.

Manyetik karıştırıcılarda tek ya da ikili karıştırma işlemleri yapılabilir. Burada manyetik karıştırıcıların boyutu ve şekli önemlidir. Geniş ve çoklu manyetik karıştırıcılarda birden fazla beher bulundurulur. Yani daha fazla sıvı karışım aynı anda elde edilebilir. Bu yüzden zaman ve enerji tasarrufu sağlar. Ancak manyetik kısım ve mıknatıs arasında sürtünme olmaması için yalıtkan kullanılması gerekir. Böylece manyetik karıştırıcı uzun ömürlü şekilde kullanılabilir. Manyetik karıştırıcı modelleri arasında farklı model ve seçenekleri vardır. Kullanılma sıklığı, hangi alanlarda kullanılacağına göre uygun manyetik karıştırıcı seçenekleri değerlendirilebilir. Manyetik karıştırıcı kullanılırken dakikaya göre ayarlanmaktadır. Böylece yapılacak karışımları kontrol etmek daha kolay olacaktır.

Manyetik Karıştırıcı Kullanım Alanları Nelerdir?

Manyetik karıştırıcıları kimya, biyoloji ya da deney yapılan bilimlerin geliştirilmesinde sıklıkla kullanılmaktadır. Aynı zamanda okullarda da deney yapabilmek için alınabilmektedir. Sessiz çalışmaktadır ve bakım gerektirmediği için zamandan ve enerjiden tasarruf sağlar. Manyetik karıştırıcılarda çözelti ya da homojen sıvı karıştırmak için kullanılan kapların sıcaklıktan ve mıknatıstan etkilenmemesi gerekir. Bu yüzden kapların cam olması tercih edilir. Mıknatıs ve sıcaklıktan etkilenmeyen kapların seçilmesi karıştırıcının uzun süre kullanılmasını sağlar. Biyokimyasal alanda da kullanılabilir. Bu tarz çalışmalarda kaplardan hava almayacak şekilde kaplar kullanılır. Kullanılan ürünlerin tamamen kapalı alanda karışması sağlanır. Endüstriyel alanlarda ve ürün geliştirme çalışmalarında kullanılmaktadır.

Isıtıcılı Manyetik Karıştırıcısı

Manyetik Karıştırıcı Fiyatları

Google Ping