İlayda Bilişim

Filtrele

Fiyat
to
Üretici firma
3
2
1
Arama
Kullanılabilirlik
6
0
İndirim
0
0
0
0
0
Puanlama
0
0
0
0
Tüm Kategoriler
Hızlı Linkler


Laboratuvar Malzemeleri ve Cihazları konusunda bilgi almak için hemen bizi arayın.

Ürün Filtreleme

Fiyat Aralığı
to
Marka
3
2
1
6
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Ürün Karşılaştır (0)

Precisa XM 50 Nem Tayin Cihazı

85.362,05TL Kdv Hariç: 71.135,05TL

İsviçre'de üretilen Precisa laboratuvar alanlarında kullanılan nem tayini cihazları konusunda özel o..

Precisa XM 60 Nem Tayin Cihazı

114.376,74TL Kdv Hariç: 95.313,95TL

Kompakt ve sağlam hassas nem ölçme araçlarının kullanımı üretim verimliliğini arttırır ve zaman tasa..

KERN DBS 60-3 Nem Tayin Cihazı

52.142,34TL Kdv Hariç: 43.451,95TL

Kurutma programları için grafik ekranlı ve 10 hafızalı nem tayin cihazıBenzersiz ve yeni nesil tekno..

OHAUS MB27 Nem Tayin Cihazı

50.039,83TL Kdv Hariç: 41.699,85TL

OHAUS MB27 Nem Tayin CihazıYeni OHAUS MB27 Temel Nem Analiz Cihazı, yüksek kaliteli ve dayanıklı yap..

Kern DAB 100-3 Nem Tayin Cihazı

54.665,36TL Kdv Hariç: 45.554,46TL

Kern nem tayin cihazı kurutma programları için 15 farklı hafıza kapasite ile tüm işlemleriniz için ö..

PRECİSA EM 120-HR Nem Tayin Cihazı

189.226,23TL Kdv Hariç: 157.688,52TL

Em 120-HR modeli ile Precisa üst segment nem tayin cihazları arasında en çok tercih edilen modeller ..

Gösterilen: 1 ile 6 arası, toplam: 6 (1 Sayfa)

Teknolojinin gelişimi ile birlikte bilimsel çalışmaların ilerleyişi de hızlanmıştır. Ölçümlerin otomatik, hızlı ve doğru olması bilim açısından deneylerin daha çok yapılma olanağı sağmıştır. Okullarda, kimya, biyoloji ya da klinik çalışmalarında laboratuvar ürünleri arasında sıklıkla kullanılan araçlardan biri de nem tayin cihazıdır. Bu cihazlar sayesinde maddelerin sıvı oranı yani nem oranı ölçülmektedir.

Katı madde ve sıvı madde arasındaki kütle hacmini nem tayin cihazından ölçülür. Böylece karışımların ne kadar doğru olduğu ya da çalışma sonucu ne kadar kütle elde edildiği, değişim gözlendiği saptanabilmektedir. Ölçüm yapılacak numunelerin katı ve sıvı eklendikten sonra ölçümünü nem tayin cihazı yapmaktadır. Bu cihazların kullanımı ise çoğunlukla laboratuvar ortamlarında gerçekleşmektedir.

Nem Tayin Cihazı Nasıl Çalışır?

Katı ve sıvı maddelerin karışımında ölçü kullanımı gerekebilir. Çözeltilerin elde edilmesinde ne kadar sıvı madde ne kadar katı madde ekleneceği belirlemek için kütlesinin ölçülmesi gerekir. Bunun ölçümü ise nem tayin cihazı ile yapılmaktadır. Cihazın içerisinde ısı ve terazi bulunur. Bu iki faktör sayesinde maddelerin kütlesi ölçülür. Başlangıçta cam kapta numune ölçülür sıvı eklendikçe ne kadar olduğunu saptamak için tekrar kap cihazda ölçülür. Başlangıç ve son arasındaki fark alınarak kütle hesaplanmış olur. Nemli yani daha çok sıvı eklenmiş ürünler için nem tayin cihazından ısı verilerek sıvının kaybı sağlanır.

Başlangıç ve sonda yapılan ölçümleri nem tayin cihazı yüzde olarak vermektedir. Böylece hassas ölçümler yapmak için ideal bir cihazdır. Laboratuvar ortamlarında da sıklıkla kullanılmaktadır. Aynı zamanda gıda sektöründe kuruluk oranlarını ölçmeye de yaramaktadır. Böylece gıdaların paketlenmeden yüzde yüz oranında kuru olması sağlanmaktadır. Böylece böceklenme ya da gıdanın yapısının bozulmasının önüne geçilmektedir. Nem tayin cihazının içinde ısıtıcı bulunmaktadır. Nem oranı yüksek maddelerin kuru yapıya dönmesi sağlanmaktadır.

Nem tayin cihazının yüzde olarak doğru, işlevsel ve uzun ömürlü olması çok önemlidir. Bu yüzden mümkün olduğunca kaliteli nem tayin cihazı seçmek gerekir. İlk ve sondaki kütle ölçümü yaparken uzun süre bekletmemeli ve hemen doğru küsurat ile hesaplayabilmelidir. Böylece yapılan çalışma hızlı ve doğru bir şekilde tamamlanabilecektir.

Nem Tayin Cihazı Nasıl Kullanılır?

Öncelikle numuneleri hazırlamak gerekir. Sonrasında sıcaklık ve süreyi otomatik olarak seçilmelidir. Cihaz çalışmadan kapağı kapatılmalı ve çalıştırılmalıdır. Numunenin nem ve kuruluk oranı yaklaşık olarak yarım saatte gösterilmektedir. Bu süreden sonra yapılan çalışmalarda nem ve kuruluk oranlarında değişim olacaktır. Değerler sabitlik aşamasına geldikten sonra dijital ekranda yüzde olarak bilgiler verilir. Böylece nem tayin cihazı sorunsuz ve kolay şekilde kullanılmış olur.

Nem Tayin Cihazı Nerelerde Kullanılır?

Nem tayin cihazı çoğunlukla laboratuvarlarda kullanılmaktadır. Gıda, endüstri, biyoloji, kimya laboratuvarlarında tercih edilmektedir. Numunelerin kuru ve nemlilik oranları kütlesel olarak hesaplanır. Doğru sonuçlar elde edebilmek için numuneleri birkaç kez aynı işlemden geçirmek gerekir. Tam otomatik ve yarı otomatik çalışma modları ile ürün analizi için gerekli olabilecek optimum parametrelerin seçimi mümkündür. 2 değişik formatta GLP dökümantasyonu alınabilir.

Nem Tayin Cihazı Fiyatları

Dayanıklı ve 2 yıl garantili olarak satışını yaptığımız nem tayin cihazları fiyatları, marka ve modele göre değişiklik göstermektedir. Kullanımı kolay ve dayanıklı ürünler uygun fiyat seçenekleri ile online satış mağazamızda satılmaktadır.

Google Ping