Filtrele

Fiyat
to
Üretici firma
6
1
Arama
Kullanılabilirlik
7
0
İndirim
0
0
0
0
0
Puanlama
0
0
0
0
Tüm Kategoriler
Hızlı Linkler


Laboratuvar Cam Malzemeler

Ürün Filtreleme

Fiyat Aralığı
to
6
1
6
1
0
0
7
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Ürün Karşılaştır (0)
Yeni Satın Al

HANNA HI 981034 Süt pH Metresi

90,00TL 95,00TL Vergiler Hariç: 90,00TL

HANNA HI 981034 Süt pH pH MetresiHanna marka pH ölçüm cihazları birçok alanda tercih edilen en dayan..

Yeni Satın Al

HANNA HI 981033 Şarap pH Metresi

0,00TL Vergiler Hariç: 0,00TL

Şarap üreticilerine özel, şarap yapımı esnasında pH testine kolaylık getirmek için özel olarak geliş..

Yeni Satın Al

HANNA HI 981032 Peynir pH Metresi

0,00TL Vergiler Hariç: 0,00TL

HANNA HI 981032 Peynir pH MetresiPeynir yapım sürecinde pH testine basitlik getirmek için tasarlanan..

Yeni Satın Al

HANNA HI 981031 Bira pH metresi

0,00TL Vergiler Hariç: 0,00TL

HANNA HI 981031 Bira pH metresiDemleme işlemi sırasında bira içeriğinde yer alan maddelerin pH değer..

Yeni Satın Al

Hanna HI98108 Cep Tipi (Su Geçirmez) pH Metre

0,00TL Vergiler Hariç: 0,00TL

Hanna HI 98108 cep pH test cihazı (Su Geçirmez ve Dayanıklı Tasarım)Hem pH hem de sıcaklık okumaları..

Yeni Satın Al

Hanna HI 98127 Dijital PH Metre (pH ve Isı Ölçer)

0,00TL Vergiler Hariç: 0,00TL

Hanna HI 98127 cep tipi pH ve Isı ölçüm cihazı işlemlerinizi daha hızlı ve doğru bir şekilde yapmanı..

Yeni Satın Al

OHAUS Starter 2100 F Masa Tipi pH Metre

0,00TL Vergiler Hariç: 0,00TL

Bu evrensel, iyi tasarlanmış ölçüm cihazı, bütçenizi aşırı zorlamadan çok çeşitli uygulamalar için m..

Gösterilen: 1 ile 7 arası, toplam: 7 (1 Sayfa)

Online Ph Metre Cihazı Satışı

pH Metre Cihazları Çeşitli analiz ve araştırma ortamlarında pH değerini ölçme işlemleri için kullanabileceğiniz cihazlar kategorisinde yer almaktadır. pH Cihazı kullanımı esnasında  Maddelerin ölçülü ve doğru kullanılması gerekir. Böylece hızlı ve doğru sonuçlar elde edilecektir. Herhangi bir yanlış ölçü sonuçları ve etkileri farklılaştırır. Bu yüzden doğru ölçümlerle çalışmaların yapılması gerekir.

Ph metre cihazı nedir?

Sıvı maddelerdeki hidrojen iyonunu, asitlik derecesini ve ph değerini yani bazik özelliğini ölçer. Ph metre cihazı bilimsel bir cihaz olduğu için laboratuvarların olmazsa olmaz araçlarındandır. Bu cihazlarda ph elektronları mevcuttur. Yani suyun hidrojen iyonu ile birleşiminde etkisini, baz ve asit değerini içinde ölçmeye yarar. 

Ph ölçer ile elektrotların ne kadar elektrik ürettiğini, etkisini ölçmeye yaramaktadır. Bu ölçüm nedeniyle ph metre cihazının diğer adı potansiyemetrik olarak geçmektedir. Elektrotların ne kadar sıvı ve elektron içerdiğini ph metre cihazı ölçmektedir. Birçok laboratuvarda işlemleri kontrol etmek için kullanılır. İşlemlerin teyit edilmesi ve müdahale edilmesini sağlamak için ph metre cihazı kullanılmaktadır.

Ph Metre Cihazı Ne İşe Yarar?

Sıvı ile yapılan kimyasal işlemlerde elektronların ve suyun asit bazlık değerinin tam olarak bilinmesi gerekir. Orantılı olmayan işlemler yapıldığında geçersiz sonuçlar elde edilebilir. Bu yüzden sıvı kimyasal deneylerde mutlaka ph metre cihazı kullanılmaktadır. Aynı zamanda ph metre cihazı yapılan deneyleri kontrol etmek, ölçüm yapmak için çok önemli araçlardan biridir.

Ph metre cihazı ne işe yarar ve nerelerde kullanılır? Tarım yapılacak alanlarda kullanılacak suların değerlerini ve kalitesini ölçmek için kullanılmaktadır. Aynı zamanda belediyelerin su kaynaklarını kontrol etmek ve denetlemek için kullanılan araçlardandır. Yüzme havuzu yapımı, şarap yapımında ölçüm aracı olarak kullanılmaktadır. Hastanelerde ya da kimyasal çalışmalar yapan klinik ya da laboratuvarlarda da kullanılmaktadır. Ph mete cihazı hem var olan suları test etmek için hem de deneysel ve araştırma amacıyla kullanılan kimyasal maddelerin ölçümünü yapmak için gerekli malzemelerdendir.

Deneysel başarıları sağlama konusunda ph metre cihazı oldukça işlevseldir. Bu yüzden hızlı ve doğru sonuç almak için her laboratuvar, hastane ya da yüzme havuzu yapılan yerlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Ph metre cihazı sıvı ve su içindeki maddeleri tek tek ayrılmasına ve ne kadar olduğunu gösteren güvenilir aletlerin başında gelmektedir.

Ph metre cihazı sıvı ve su içeren maddelerde doğru sonuçlar elde edildikçe katı maddeler için özel üretim cihazlar da çıkmaya başlamıştır. Özellikle gıda sektöründe yarı katı maddelerin içeriğinde ne kadar hangi ürün olduğunu göstermektedir. Gıda sektörünün sağlıksız çalışmalarını engellemek için gerekli ölçümlerin yapılmasını sağlar.

Ph Metre Cihazı İle Nasıl Ölçüm Yapılır?

Elektrot sinyali ile ph değerini hesaplamaya yarayan ph metre cihazı birçok sektör tarafından kullanılmaktadır. Ölçülen ve her ölçme işlemi voltaj şeklinde gösterilmektedir. Ph ölçümü yapabilmek için öncelikle gerilime ihtiyaç vardır. İki gerilim sayesinde elektrotlar arasında ölçüm gerçekleşir. Suyun içinde bulunan hidrojen iyonlarının değeri ve aktivitesini ölçer. Sabit ve sürekli gerilim sayesinde ölçüm gerçekleştirilir.

Ph Metre Fiyatları

Farklı marka ve özelliklere sahip pH metre cihazlarının fiyatları kalite ve özelliklere göre değişmektedir. Online satış mağazamızdan ihtiyacınıza uygun Ph metre cihazını, ücretsiz kargo ve garantili olarak hemen satın alabilirsiniz. Ph ölçüm cihazlarımız ; Cep Tipi, Portatif, Taşınabilir ve Masaüstü kullanım için farklı seçenekler ile satılmaktadır.

Ohaus, Wtw ve Hanna marka ph ölçüm cihazları konusunda hızlı ve güvenilir hizmet.

Kayıt Ol !

Hakkımızda

Faaliyetlerine 1962 yılında başlayan firmamız, çeşitli laboratuvar ortamlarında kullanılan ; sarf malzemeler, cam malzemeler, plastik malzemeler, cihazlar ve Merck Kimyasalları konusunda geniş ürün seçenekleri 7/24 Türkiye geneli Online Satış Mağazasından hizmet vermektedir.

Hızlı İletişim
  • 08:30 - 16:30
  • İstanbul Yolu 7.Km, Erciyes İşyerleri Sitesi, 199. Cadde No : 24 Macunköy/Ankara
  • Call us: 03123973202
  • kocintok@kocintok.com.tr
  • Fax: 03123978202

2021 © Tüm Hakkı Saklıdır | Kocintok Laboratuvar Malzemeleri A.Ş

menu