Filtrele

Fiyat
to
Üretici firma
3
2
1
1
Arama
Kullanılabilirlik
7
0
İndirim
0
0
0
0
0
Puanlama
0
0
0
0
Tüm Kategoriler
Hızlı Linkler


Laboratuvar Cam Malzemeler

Ürün Filtreleme

Fiyat Aralığı
to
3
2
1
1
7
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Ürün Karşılaştır (0)
Yeni

Hanna HI 98129 Dijital Ph, Ec, Tds Ölçüm Cihazı

1.921,81TL Vergiler Hariç: 1.628,66TL

Benzersiz ve yeni özellikleri ile Hanna HI98129 pH ölçümlerinde doğru ve hızlı sonuçlar elde etmeniz..

Yeni

OHAUS ST20 Cep Tipi Ph Metre

1.201,13TL Vergiler Hariç: 1.017,91TL

Hızlı ve doğru ölçümler için tercih edebileceğiniz, OHAUS ST 20 kullanıcı dostu arayüzü ve ABD gövde..

Yeni

OHAUS ST20M-B Cep Tipi Multiparametre Ölçer pH / İletkenlik / Tds / Sıcaklık Ölçümü

1.861,76TL Vergiler Hariç: 1.577,76TL

Laboratuvar ve Saha ortamlarında kullanım için ideal, tamamen suya dayanıklı olarak üretilen cep tip..

Yeni

OHAUS ST 300 pH-G Portatif pH Metre Cihazı

3.483,29TL Vergiler Hariç: 2.951,94TL

OHAUS ST300 taşınabilir portatif pH ölçüm cihazıdır. Ergonomik tasarımı, güvenilir bir şekil kullanı..

Yeni

WTW ProfiLine pH 3110 Portatif pH Metre SET 3 SenTix® 81 Cam Elektrot ile

5.765,44TL Vergiler Hariç: 4.885,97TL

Rutin ölçüm için kolay ve sağlam taşınabilir pH/mV ölçer - tekrarlanabilir sonuçlar sayesinde güvenl..

Yeni

Mettler toledo Seven2Go pH Ölçer S2-Field-Kit

7.062,67TL Vergiler Hariç: 5.985,31TL

Seven2Go™ rutin ve profesyonel portatif ölçüm cihazları ölçüm ve veri yönetimiyle ilgili ihtiyaçla..

Yeni

Mettler Toledo FiveGo F2-Field-Kit Portatif pH Metre

6.606,24TL Vergiler Hariç: 5.598,51TL

Benzersiz tasarımı ve yeni özellikleri ile her alanda rahatlıkla kullanabileceğiniz, Mettler Toledo ..

Gösterilen: 1 ile 7 arası, toplam: 7 (1 Sayfa)

Su Analiz Cihazları Nelerdir ?

Canlıların varlığını sürdürmesi için su tüketmesi gerekir. Aynı zamanda bu tüketilen suların kaliteli, temiz ve belirli ph derecesine uygun olması sağlık açısından oldukça önemlidir. Ayrıca atık maddelerin içilen suya karışmaması, zararlı bakterilerin olmaması gerekir. Böyle durumlarda insanlar ve diğer canlıların yaşam kaliteleri düşer, hastalanır yahut dönülmez sonuçlar elde edilmesine neden olur. Bunun engellenmesi için düzenli aralıklarla su analizleri yapılmalıdır.

Hazır olarak tüketilen suların kaliteleri, barajlardaki içme sularının kalitesi ya da farklı firmaların su, sıvı tüketimleri denetlenmelidir. Böylece hastalıktan korunmaya yardımcı olunmalı ve mümkün olduğunca sağlıklı ortam yaratılmaya çalışılmalıdır. Su analizleri yapılabilmesi için gerekli koşulları sağlayan cihazların olması gerekir. Analiz, testlerin doğru ve hızlı çıkması için gerekli laboratuvar malzemelerinin olması önemli ilk aşamadır. Bu laboratuvar cihazlarını uzman kişiler kullanmalıdır ve hangi yöntem izleneceği önceden planlanmalıdır. Bu sayede hızlı su analizleri yapılabilmektedir.

Su analiz cihazı ile yapılan su analizi kimyasal, fiziksel ve mikrobiyolojik parametrelerin belirli bir deneyde tespitini sağlamaktadır. Kullanım alanına bağlı olarak kalite beklentileri değişmektedir. Su analiz cihazı, Akvaryumlarda, balık üretim tesislerinde pH değerini belirlemek için şahsi alanlarda kullanılan basit su analiz cihazı tamamen yeterlidir.

İçme Suyu TDS Değeri Ne Olmalıdır?

Sağlıklı su tüketimi için belirli TDS değeri olması gerekir. TDS değeri en yüksek 120 ppm olmalıdır. Suyun ph değeri ise ideal olarak 7-8,5 değeri temel alınmalıdır. Bu değerleri sağlamayan firmalara ceza kesilerek ürün toplatılabilir.

TDS Ölçümü Nedir ve Ne İşe Yarar?

TDS, su içindeki çözünmemiş katı maddedir. Bu değerin belirli aralıkta olması gerekir aksi halde zararlara neden olabilir. Sudaki iyon ve mineral zenginliğini gösteren değerdir. Suyun iletkenlik kalitesini gösterir.

Su Ölçüm Cihazı Nasıl Kullanılır?

En çok kullanılan su ölçüm yöntemlerinden biri TDS değeri ölçmedir. Bu yöntemi kullanmak oldukça basittir ve hızlı bir şekilde sonuç elde edilir. Su ölçüm cihazı öncelikle suya batırılır. Ölçüm yapan cihazın iki ucunda da metal bulunmaktadır. Bu metaller aracılığıyla elektrik akımı ortaya çıkar. Bu iletkenlik hızı suyun içindeki katı maddelerin oranını gösterir ve TDS değerinin gösterilmesini sağlar.

Su Analiz Cihazları Özellikleri Nelerdir?

Su analizlerinin belirli aralıklarla yapılması olası bir salgını önler ve insan, canlı sağlığının sürdürülmesine katkı sağlar. Su analizi yapmak çok zaman alan ve zahmetli bir işlem değildir. Su analiz cihazlarının taşınabilir, boyutunun küçük olması ve dijital olması testin hızlı bir şekilde yapılmasını sağlar. Bu sayede hızlı sonuca ulaşılır ve temizlenmesi, arındırılması gereken koşullar varsa anında tespit edilmektedir. Su analiz cihazları hassas ölçüm yaptıkları için değeri hızlı şekilde gösterir. Bu sayede müdahale, temizleme ya da tüketmeme uyarılarında bulunulur. Su analiz cihazları sadece suları değil süt ürünlerinin değerlerini de ölçmektedir.

Su içindeki klor değerlerini de cihazlar göstermektedir. Bazı su analiz cihazları pilli çalışmaktadır. Su ya da süt ürünlerinin içine batırılarak cihaz çalıştırılır ve değerler otomatik olarak gösterilir. Şarap ve bira değerleri için de kullanılır. Su ph değerinin hesaplanmasında da yardımcı olmaktadır.

Su analiz cihazları fiyatları marka ve modele göre değişiklik göstermektedir. Teknolojinin gelişimi ile beraber daha kullanışlı hale gelen ürünler konusunda satış ve teknik servis desteği sunmaktayız.

menu