İlayda Bilişim
Tüm Kategoriler
Hızlı Linkler


Kocintok Lab.Malz.A.Ş

Magnezyum Oksit Nedir ? | Magnezyum Oksit Ne İşe Yarar ?

Magnezyum Oksit Nedir ? | Magnezyum Oksit Ne İşe Yarar ?

Magnezyum oksit (MgO). Doğada mineral periklaz olarak oluşan inorganik bir bileşik. Sulu ortamda, magnezyum hidroksit oluşturmak için suyla hızla birleşir. Antasit ve hafif müshil olarak kullanılır ve tıbbi olmayan birçok kullanımı vardır.

Magnezyum Oksidin Formülü : MgO

Magnezyum Oksidin Erime noktası : 2.852 °C

Magnezyum Oksidin Molar kütlesi : 40,3044 g/mol

Magnezyum Oksidin IUPAC Adı : Magnesium oxide

Magnezyum Oksidin Yoğunluğu : 3,58 g/cm³

Magnezyum Oksidin Kaynama noktası : 3.600 °C

Magnezyum Oksidin içinde çözündüğü madde : Asit, Amonyak

Magnezyum Oksidin CAS numarası :  1309-48-4

Beyaz bir toz olarak görünür ve genellikle doğası gereği kokusuzdur.

Magnezyum, vücuttaki birçok sistem, özellikle kaslar ve sinirler için çok önemli olan, doğal olarak oluşan bir mineraldir.


Magnezyum Oksit Nedir?

Magnezyum oksit, magnezyum ve oksijen iyonlarıyla oluşturulan inorganik bir magnezyum tuzudur.

Ayrıca hazımsızlık, kabızlık, düzensiz kalp atışı, hamilelik sırasında yüksek tansiyon, astım, kronik yorgunluk sendromu, göğüs ağrısı, zayıf kemikler, adet öncesi sendromu (PMS) ve kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH) için bir tedavi olarak kullanılır.

Magnezyum Oksit Nasıl Üretilir ?

Magnezyum hidroksit maddesi yada magnezyum karbonatın kavrulması ile elde edilir. Magnezyum oksit sinterleme yöntemi ile manyezitten kalsinasyon sonucunda üretilir. 

En önemli kaynağı deniz suyu, derin tuz yataklarının yeraltı birikintileri ve magnezyum hidroksit Mg(OH)2'nin işlendiği tuzlu sudur.

Magnezyum Oksit'in özellikleri nelerdir?

Magnezyum Oksit beyaz kristal bir maddedir. Suda az çözünür, ancak asitlerde kolayca çözünür. Magnezyum Oksit, endüstride faydalı olan çok sayıda özelliğe sahiptir. Her şeyden önce, iyi bir refrakterliğe sahiptir - yüksek sıcaklıklara maruz kaldığında bile dayanıklılığını korur. Magnezyum Oksit ayrıca korozyona dayanıklıdır ve yüksek termal iletkenliğe ancak düşük elektrik iletkenliğine sahiptir, bu nedenle ısıyı aktarabilir ancak elektriği aktaramaz. Magnezyum Oksit ayrıca zayıf bir baz olan hidroksite hızlı hidrasyon ile karakterize edilir. Kavurma işleminden sonra artık reaktif değildir.

Firma Kuruluş :
60 yılı aşkın süredir Hizmetinizdeyiz.
✅ Sipariş :
Merck Kimyasalları
Merck Kimyasalları :
Türkiye Distribütörü
✅ Teklifi Alın :
bilgilendirme@kocintok.com.tr
✅ Telefon :
(0312) 397 32 02

Magnezyum oksit nedir ne işe yarar?

Magnezyum oksit, magnezyum ve oksijen iyonları içeren bir takviyedir. Mide ekşimesi, hazımsızlık, kabızlık, magnezyum eksikliği ve diğer yardımcılar dahil olmak üzere çeşitli durumları tedavi etmek için kullanılır.


Magnezyum Oksit'in Amacı Nedir?

Muhtemelen anlayabileceğiniz gibi, günümüzde magnezyum oksidin birçok farklı kullanımı vardır ve amaç, uygulamadan uygulamaya değişir. Bununla birlikte, günümüzde insanların magnezyum oksidi kullanmasının en yaygın nedeni, kalsiyum ve potasyum minerallerini sağladığı için elektrolit olarak kullanılmasıdır. Bir elektrolit olarak, magnezyum oksit su arıtmak veya kostik çözeltiler oluşturmak için kullanılır. Ayrıca kaynak ve çelik imalatında toz olarak kullanılır.

Muhtemelen anlayabileceğiniz gibi, günümüzde magnezyum oksidin birçok farklı kullanımı vardır ve amaç, uygulamadan uygulamaya değişir. Bununla birlikte, günümüzde insanların magnezyum oksidi kullanmasının en yaygın nedeni, kalsiyum ve potasyum minerallerini sağladığı için elektrolit olarak kullanılmasıdır. Bir elektrolit olarak, magnezyum oksit su arıtmak veya kostik çözeltiler oluşturmak için kullanılır. Ayrıca kaynak ve çelik imalatında toz olarak kullanılır.

Merck 105867 kodlu kimyasal madde stok durumu ve fiyatları hakkında Magnezyum oksit fiyatları kısmını inceleyebilir, toplu alımlara özel indirimli fiyatlar için teklif talebinde bulunabilirsiniz.

Ürünler

WTW KCl-250 pH Elektrot Ucu Koruma Sıvısı

1.345,61TL Kdv Hariç: 1.121,34TL

Diğer Makaleler

Google Ping