İlayda Bilişim
Tüm Kategoriler
Hızlı Linkler


Kocintok Lab.Malz.A.Ş

Analitik Terazi Nedir, Nerelerde Kullanılır ?

Analitik Terazi Nedir, Nerelerde Kullanılır ?

Tartım cihazları kategorisinde yer alan analitik teraziler, cisimlerin kütlelerini doğru ve hızlı bir şekilde ölçme işlemlerinde kullanım için geliştirilmiş hassas laboratuvar cihazıdır.


Analitik Terazi Nedir ?

Analitik terazi, bir nesnenin kütlesini tam olarak ölçmek için oluşturulmuş son derece hassas bir laboratuvar terazisidir. 0,00001 grama (0,01 mg) kadar okunabilirlik sunan analitik teraziler laboratuvarlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Bu kadar doğru bir ölçüm sağlamak, terazinin oldukça hassas olduğu anlamına gelir. Bu nedenle analitik teraziler, hava akımları ve hassasiyeti etkileyebilecek toz gibi dış ortamlardan koruma sağlamak için rüzgarlıklarla tasarlanmıştır.


Analitik Terazi, tartım sonucu virgülden sonra 1 (0.1 gr) ile 5 ( 0.00001 gr) basamak aralığını gösteren hassas ölçüm aletidir. Yüksek hassasiyetli bu teraziler aynı zamanda her iklim koşulunda sağlıklı tartım yapabilmektedir. Genelde yapılan ölçümler oldukça hassas olduğundan, çok küçük kütleli cisimlerin ölçüm sonuçları havada uçuşan toz vb. maddelerden kolayca etkilenebilmektedir. 

Birçok sektörde kullanılan analitik teraziler ; katı nesnelerin, sıvıların, tozların ve granüler maddelerin kütlesini belirlemek için nicel kimyasal alanda tercih edilir.

Analitik Terazinin avantajları nelerdir?

- Hassas ve Doğru sonuçları hızlı bir şekilde elde edebilirsiniz.

- Kullanımı kolay, pratik, etkili ve bir nesnenin kütlesini ölçme işlemini kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

- Sezgisel ve ergonomik: Kullanımı kolay bir menü ile saniyeler içinde aşina olacaksınız ve tüm potansiyelinden yararlanmanıza olanak tanıyacak.

- Yüksek verimlilik: Entegre temassız IR sensörlerinin kullanılması, tartım görevlerini çok daha kolay gerçekleştirmenizi sağlar. Ayrıca alete dokunarak kontaminasyon riskini azaltır. Yeni yük hücresi ve son teknoloji sinyal işleme sayesinde, tartım sonuçları yeni geliştirilmiş stabilite gösterge sistemi olmadan inanılmaz derecede hızlı gösterilir ve görselleştirilir.

- Kendi kendine kalibrasyon sistemi (SCS): Yenilikçi ağırlık ayarlama sistemi, mümkün olan en doğru sonucu sağlayan, her zaman mükemmel ayarlanmış bir tartıya sahip olacağınız anlamına gelir.

Analitik Terazi Kullanımları ve Uygulamaları

  • ÖRNEK HAZIRLAMA
  • FORMÜLASYON/REÇETE HESAPLAMA
  • KONTROL TARTIMI
  • ARALIKLI TARTIM
  • PİPET TESTİ
  • HAYVAN TARTIMI
  • YOĞUNLUK ANALİZİ

Analitik teraziler ; Kozmetik Endüstrisinde, Tıp Alanında, Kıymetli Maden Üretimleri, Eczacılık ve İlaç Sanayi Alanında, vb. geniş bir alanda kullanım için tercih edilir. Modern ve yenilikçi tasarıma sahip olan ürünler konusunda kalite ve teknik servis oldukça önemlidir.  

Diğer terazilerden farklı yanı, küçük nesnelerin kütlelerini en az hata payı ile ölçülmesi gösterilebilir. Kullanıcıların rahat bir şekilde hiçbir dış etmenin bulunmadığı kapalı, özel odalarda bulundurulmalıdır ve ölçümler bu alanlarda yapılmalıdır.

Sektörde 60 yıldan fazla süredir hizmet vermekteyiz. Kalitesi ve güvenilirliği ile Laboratuvar ortamlarında kullanabileceğiniz markaların ürün özellikleri ve fiyatları konusunda bilgi alabilirsiniz.

SATIŞINI YAPTIĞIMIZ TARTIM CİHAZLARINI BU KISIMDAN İNCELEYEBİLİRSİNİZ.

NOT : Analitik bir terazi kullanırken çok dikkatli olunmalıdır. Analitik teraziler, son derece hafif artışları tanımlamak için tasarlanmıştır ve atmosfer ve yaya trafiği açısından çok az veya hiç rahatsızlık olmayan bir odada kullanılmalıdır. Hareket, sıcaklık değişiklikleri ve esintiler gibi şeyler sonuçları bozabilir. Titreşim önleyici masalar ve paspaslar tam doğruluk sağlayacaktır.

Özellikle ilk kez çalıştırıldığında veya hareket ettirildiğinde ve herhangi bir seviyelendirmeden veya sıcaklık veya atmosferde önemli değişikliklerden sonra bir analitik terazinin düzenli olarak ayarlanması (kalibre edilmesi) önerilir. 

Birikim özelliği, terazinin küçük kapasitesine rağmen büyük sonuçlar elde edebilmenizi sağlar. Tüm malzemeyi tek seferde dengede tutmak yerine ürünleri aynı anda tartıya koymadan toplam almak için parça parça koyduğunuz ürünlerin sonuçlarını biriktirebilirsiniz.

Analitik terazi yelpazemizi keşfedin. Analitik bir terazi ile ilgileniyorsanız veya analitik terazi fiyatı da dahil olmak üzere daha fazla bilgi arıyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin.

Laboratuvarlar da kesin ölçümler lazım olduğundan dolayı analitik terazi en doğru seçimdir. Diğer terazilerden başka bir farkı ise, ölçüm sonuçları toz, hava, sıcaklık gibi etmenlerden etkilenmesin diye ölçüm yapılan alan camla kapalıdır.

Hangi Markaların Satışını Yapıyoruz ?

Almanya'da Üretilen KERN markası

İsviçre'de Üretilen PRECİSA markası


Ürünler

WTW KCl-250 pH Elektrot Ucu Koruma Sıvısı

1.345,61TL Kdv Hariç: 1.121,34TL

Diğer Makaleler

Google Ping