Tüm Kategoriler
Hızlı Linkler


Kocintok Lab.Malz.A.Ş

Laboratuvar Malzemeleri Fiyatları

Laboratuvar Malzemeleri Fiyatları

Kimya, biyoloji, yiyecek sektörünün denetimi için laboratuvar ortamında çalışma yapmak gerekir. Bu çalışmaların verimli bir şekilde yapılması için dayanıklı ve kaliteli malzemeler kullanmak gerekir. Bunun için önemli bütçeler ayırmak ve kaliteli laboratuvar ürünleri seçmek uzun süreli kullanımı kolaylaştırır. Bu yüzden belirli bir fiyat belirlemek ve gerekirse masraftan kaçınmamak gerekir. Aynı zamanda bazı laboratuvar malzemeleri ürünleri tek kullanımlık olduğu için fazla almak gerekebilir.

Tek kullanımlık laboratuvar malzemeleri genellikle temizlemesi zor olan dar olan ürünlerdir. Pipetler tek kullanımlık laboratuvar ürünlerine örnek olarak gösterebilir. Aynı zamanda farklı temizlenemeyecek karışımlar elde edildi ise laboratuvar malzemelerinin tekrar kullanılması sakıncalı olabilir. Bu yüzden yeni malzemeler ile deneyler ya da çalışmaların devam edilmesi gerekir. Yedek olarak laboratuvar ürünlerinin bulunması çalışmaların hızlı şekilde yapılmasını sağlar.

Gerekli laboratuvar malzemelerini hazır bulundurmak işlerin hızlı bir şekilde ilerlemesine yardımcı olur. Toplu olarak laboratuvar malzemeleri almak fiyatta indirim sağlama fırsatı sunabilir. Özellikle ağ yapısının gelişmesi ile online olarak laboratuvar malzemeleri alınabilir. Toplu laboratuvar malzemeleri alındığında indirim de uygulanabilir. Böylece hem yedek hem de ihtiyaç olan ürünler kolaylıkla alınabilir. Kargo getireceği için taşıma zorluğu da olmayacaktır. Ürünler geldiğinde hemen kullanılabilir ve garanti belgesi olduğu için herhangi bir sorun olduğunda şubelerinden ücretsiz tamir edilebilir. Aynı zamanda çalışmalar sürerken eksik ürünler fark edilirse internet üzerinden sipariş verilir. Hızlı bir şekilde laboratuvar malzemeleri istenilen yere ulaşır.

Cam ve Plastik Laboratuvar Malzemeleri Özellikleri Nelerdir?

Kimya laboratuvarları maddenin yapısını, özelliklerini, karışımı, çözelti durumundaki değişimleri inceleyen bilim dalıdır. Aynı zamanda laboratuvar malzemelerini biyoloji, giysi ve yiyecek denetimleri, hastane çalışmalarında da sıklıkla kullanılmaktadır.

Yiyeceklerin katı sıvı oranlarını ölçmek, hastanelerde klinik çalışmalarda, giysi sektörlerinde kullanılan maddelerin yapılarını öğrenmek amacıyla laboratuvar ürünleri sıklıkla tercih edilmekte ve kullanılmaktadır. Bazı maddeler ısı ve darbeye karşı dayanıklı olmak zorundadır. Bazı işlemlerde sıcaklık kullanıldığı için hemen çatlama, kırılma sorunu olmamalıdır. Bu yüzden genellikle laboratuvar ürünleri cam, seramik gibi ürünler tercih edilmektedir. Bazı maddelerin yapısında değişiklik meydana getirmeyecekse metal ürünler de kullanılabilir. Ancak böyle durumlarda genellikle cam ürünlerde deney yapılmaktadır. Canlıları incelemek için de minik plastik kaplar kullanılmaktadır. Bu tarz plastik laboratuvar malzemeleri tek kullanımlıktır. En çok kullanılan cam ve plastik laboratuvar malzemeleri şunlardır:

Erlenmayer : Genellikle koniye benzer şekli vardır. Üst kısmı dar alt kısmı geniştir. Titrasyon ve çözelti hazırlama işlemleri için sıklıkla kullanılır.

Beherglas : Kimyasalların karıştırılması, ısıtılması, soğutulması, çözelti hazırlama, kristalleştirme işlemleri için kullanılmaktadır. Boyutları farklı seçeneklerdedir. Üzerinde ölçü bulundurduğu için kullanılacak maddelerin ne kadar eklenmesi gerektiği kolayca hesaplanabilmektedir.

Pipet : Sıvıların hassas bir şekilde ölçülmesini sağlar. Aynı zamanda sıvıları aktarma işlemleri için kullanılmaktadır. Sıvı sıvı karışımları elde etmek için de kullanılmaktadır.

Deney Tüpü : Isıya karşı dayanıklı olan laboratuvar ürünlerindendir. Yaklaşık olarak 100 dereceye kadar ısıya dayanmaktadır. Silindir şeklinde küçük boyutları sıklıkla kullanılmaktadır.

Ürünler

Yeni
Yeni
Yeni
Yeni
Yeni
Yeni
Yeni
Yeni
Yeni

Diğer Makaleler

Kimya Laboratuvar Malzemeleri

Laboratuvar Kurulumu

menu