İlayda Bilişim
Tüm Kategoriler
Hızlı Linkler


Kocintok Lab.Malz.A.Ş

Saf Su Nedir, Saf Su Ne İşe Yarar ? (Distile Su)

Saf Su Nedir, Saf Su Ne İşe Yarar ? (Distile Su)

Saf Su Nedir ?

Normal sudan çok farklı olan saf suyun içerisinde yer alan tüm mineraller ayrıştırılarak elde edilmiş olan suya “Saf Su” denilmektedir.

Suyun içerisinde bulunan ; karbonhidrat, florür, magnezyum, aragonit, sülfat, kireç, kalsiyum, kalsit gibi maddelerden ayrıştırılarak saf su elde edilir. Çeşitli alanlarda tüketilen sular saf su değildir. 

Saf su elde etmek için, her bir minerali uzaklaştırmayı ve suyu %100 saf hale getirmeyi amaçlayan özel filtrasyon sistemleri kullanılır. Saf su, TDS (toplam çözünmüş katılar) PPM (milyonda parça) ile ölçülür. Ortalama musluk suyu 180 – 320 PPM arasındadır ve ultra saf su sıfır PPM veya altında ölçülmelidir.

Saf su ise iki hidrojen atomu ve bir oksijen atomunun birleşmesiyle oluşur. Saf su tatsız ve kokusuzdur; elektriği iletmez

Saf Su Nasıl Elde Edilir ?

Alt kısımda yer alan yöntemler uygulanarak saf su elde edilebilir.

1.       Destilasyon,

2.     İyon Değişimi,

3.     Reverse Osmos


Doğada saf su bulmak mümkün değildir. Bunun için bazı filtreleme işlemlerinin gerçekleşmesi gerekmektedir.

Not : Yağmur suyu saf su kategorisine girmemektedir, içerisinde mineraller yer almaktadır.

Saf Suyun Faydaları Nelerdir ?

Laboratuvarda arıtılmış su kullanmak, güvenilir ve doğru sonuçlara yol açar. Saf su tek bir kaynak türü değildir; farklı su türleri vardır. Her biri farklı bir saflık seviyesidir ve en saf olanı Ultra Saf Su olarak da bilinen tipidir.

Saf Su Nerelerde Kullanılır ?

 • Forklift Suyu
 • Akü Suyu
 • Araç Bakım
 • Tel Erozyon Suyu
 • Lazer Epilasyon Suyu, Su Jeti Kesim Makineleri ve CNC Tezgahlar İçin Saf Su 

 • Kaplama Tesisleri ve Kapalı Devre Suları 
 • Akvaryum İçin Saf Su 
 • Güneş Panelleri İçin Saf Su 
 • Solucan Gübresi Üretimi
 • Otoklav Suyu
 • Laboratuvarlarda
 • Kozmetik, Tekstil ve Uçak Motoru üretiminde SAF SU kullanılmaktadır.

Saf Su İçilir mi ? 

Suyun içerisinde yer alan mineraller saf suyun içerisinde bulunmadığından insan sağlığına herhangi bir fayda sağlamaz. İçilmesi gibi bir durumda zehirlenmeye neden olmaz.

Saf Su Özellikleri Nelerdir?

·       Tadı ve Kokusu bulunmamaktadır.

·       Sterilizasyon için kullanım için uygundur.

·       İletkenliği ve yoğunluğu düşüktür. Saf su

·       İçerisinde normal suda bulunan mineraller yer almaz.

·       Tortu ya da kireçlenme etkisi yoktur. (Temizlik alanında kireçlenmeye neden olmadığından tercih edilir.)

Saf Su İçilir mi ?

       Saf su Saf su içerisinde insan vücuduna fayda sağlayacak kalsiyum, sülfati magnezyum gibi mineralleri içinde barındırmadığı için içilmez.

Saf Su nereden temin edilir ?

Firmamızın satışını yaptığı merck marka ve yerli üretim saf su alımlarınızda firmamızdan fiyat talep edebilirsiniz. 5 Litrelik ambalajlarda satışa sunduğumuz saf su fiyatları konusunda doğru ve hızlı bilgiler için whatsapp iletişim hattımızı kullanabilirsiniz.

Saf Su Satın Almak İstiyorum ?

bAlt kısımda yer alan merck marka ürün Almanya'da üretilmiş ve güvenlik sertifikasına sahip, laboratuvar analizlerinde kullanılmak için uygundur.

MERCK 115333 (2,5 LİTRE) 
Damıtılmış su, Deiyonize su

Yüksek seviyeli UV geçirgenliği, düşük partikül sayısı, düşük asiditesi ve alkalitesi ve düşük buharşalma tortu seviyesi ile, LiChrosolv® çözücüleri tekrar birleştirilebilir ayrımlar için oldukça idealdir. MERCK MILLIPORE olarak analizsel HPLC'de değişken durumlarda ayrımlar normal şekilde gerçekleştirilebildiklerinden beri, "isocratic grade" çözücüler ve bunun yanı sıra "gradient grade" çözücüler sunuyoruz. Bu, dahil olan solvent miktarındaki değişkenliği minimize etme olanağı yaratır.

Yerli Saf Su (5 Litrelik Ambalaj)

Saf su konusunda fazla ihtiyaçlarınıza özel indirimli fiyatlarımızdan yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yerli ve İthalat olarak farklı ambalaj veya tankerler ile satışımı mevcuttur. Stok durumlarımız hızlı bir şekilde tükendiğinden bazı durumlarda teslimatlar üretime bağlı olarak 3 - 5 gün arasında yapılabilmektedir. Hızlı ve güvenli sevkiyat seçeneklerimiz ile en iyi saf su fiyat garantisini sunuyoruz.

Ürünler

WTW KCl-250 pH Elektrot Ucu Koruma Sıvısı

1.345,61TL Kdv Hariç: 1.121,34TL

Diğer Makaleler

Google Ping