İlayda Bilişim
Tüm Kategoriler
Hızlı Linkler


Kocintok Lab.Malz.A.Ş

Laboratuvar Cihazları Nelerdir ?

Laboratuvar Cihazları Nelerdir ?

Çeşitli Laboratuvar ortamlarında yapılan araştırmalarda, doğru ve hızlı sonuçlar elde etmek için araştırmacılar tarafından kullanılan farklı analiz cihazları bulunmaktadır. Yapılan işlem ve araştırmaların doğruluğunu kanıtlamak için birçok alanda bu yardımcı elektronik cihazlar kullanılmaktadır. Teknolojinin ilerlemesi ile beraber kullanım alanları yaygınlaşan laboratuvar cihazları farklı özellikleri ve sunduğu avantajlar ile birçok laboratuvarın vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Kullanıcıların daha fazla verim alabilmesi için saha ve laboratuvarlarda kullanılabilen farklı modeller bulunmaktadır.  Genelde alt kısımda yer alan laboratuvar cihazları ; Gıda, Sağlık, Bilim, Kimya, Üretim ve arge alanlarında yapılan araştırmalarda kullanım için uygundur. 

Üretilen tüm laboratuvar cihazları en iyi şekilde verim alınması ve yüksek güvenlik seçenekleri ile uzun süre dayanıklılığını koruyabilmesi için yeni teknoloji ile uyum içerisinde üretilmiştir. Doğru ve güvenilir markalar sayesinde işlemlerinizi daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Stoklarımızda yer alan tüm teknik ekipmanlar 2 yıl firmamız garantisi altında satışa sunulmaktadır. Alt kısımda yer alan laboratuvar cihazları kullanım amacı ve ürün modellerini hızlı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Uygun Fiyat seçenekleri ve geniş teknik servis ağı ile satışını yaptığımız ürünleri alt kısımda bulabilirsiniz.

Laboratuvar Cihazları Neledir ?

ETÜV : Etüv, belirli sıcaklıklarda mikrop üretme, sterilize etmekte, ısıtma, pişirme, veya kurutma amaçlı kullanılan laboratuvar fırınıdır. Etüvler değişik hacimlerde olup, sıcaklık 60 °C ile 250 °C arasında analog veya dijital termostat ile ayarlanabilen, iki kat saç levhadan oluşmuş, hava geçirmez yapıdadırlar.

Ürünlerimizi İncelemek için : https://www.kocintok.com.tr/etuv/ kısmından inceleyebilirsiniz.DİJİTAL BÜRET :
Hassas ölçümlerin yapıldığı titrasyon işlemlerinde, sıvı ya da gazların doğru ve net bir şekilde ölçülmesine olanak tanıyan büret türüdür. ... Cam Büret: Diğer tüm büret çeşitlerinin yapısal olarak temelidir.

Satışını yaptığımız ürünleri  https://www.kocintok.com.tr/dijital-buret/ kısmından ayrıntılı bir şekilde inceleyebilir, sipariş verebilirsiniz.


NEM TAYİN CİHAZI : İçinde bir terazi ve ısıtıcı bulunduran nem tayin cihazı, temelde numunenin başlangıç ağırlığını ve kurutma işlemi süresince oluşan ağırlık kaybını kısa sürede hesaplayarak maddenin nem oranı ve kuru madde oranını yüzdelik olarak veren bir laboratuvar cihazıdır.

Stoklarımızda yer alan Nem Tayin cihazlarına https://www.kocintok.com.tr/nem-tayin-cihazlari/  kısmından ulaşabilirsiniz.LABORATUVAR TERAZİSİ : Farklı hassasiyetlere sahip tartım cihazları, laboratuvar ortamlarında yapılan araştırmalarda tartım işlemlerinde kullanım için idealdir. Hassas ve Analitik teraziler konusunda Precisa, Kern ve Ohaus marka cihazlar en iyi markalardır.

Stoklarımızda Yer alan tüm Laboratuvar Terazilerine https://www.kocintok.com.tr/laboratuvar-terazisi/  kısmından inceleyebilirsiniz.PH METRE : PH metre , çözeltideki hidrojen iyonu aktivitesini (asitlik veya alkalilik) ölçmek için kullanılan elektronik laboratuvar cihazıdır. pH ölçümleri konusunda her alanda kullanabileceğiniz farklı cihazlar bulunmaktadır. Cep tipi, Portatif pH metre ve Masaüstü pH metre cihazları bulunmaktadır.

Satışını yaptığımız pH Metre Cihazlarına https://www.kocintok.com.tr/ph-metre/ kısmından ulaşabilirsiniz.


REFRAKTOMETRE : Işık bir sıvıya girdiğinde yön değiştirir; buna kırılma denir . Refraktometreler ışığın yön değiştirme derecesini ölçer, buna kırılma açısı denir. Bir refraktometre, kırılma açılarını alır ve bunları belirlenmiş olan kırılma indisi (nD) değerleriyle ilişkilendirir. Bu değerleri kullanarak çözeltilerin konsantrasyonlarını belirleyebilirsiniz. Örneğin çözeltilerin sudaki konsantrasyonlarına bağlı olarak farklı kırılma indeksleri vardır.

Bu konuda kendini kanıtlamış ürünlerimize ulaşmak için https://www.kocintok.com.tr/refraktometre/ bu kısmı inceleyebilirsiniz.

Satışını yaptığımız Tüm Ürünler için Temel Laboratuvar Cihazları Kısmını inceleyebilirsiniz.


Ürünler

WTW KCl-250 pH Elektrot Ucu Koruma Sıvısı

1.345,61TL Kdv Hariç: 1.121,34TL

Diğer Makaleler

Google Ping